Відбулась онлайн зустріч з представниками АсМАП України, УАБТ та Німецько-Української промислово-торговельної палати

16.09.20 фото 116 вересня 2020 року відбулась онлайн зустріч з представниками АсМАП України, УАБТ та Німецько-Української промислово-торговельної палати з метою обговорення статті 136 Угоди про Асоціацію з ЄС.

В статті йдеться про лібералізацію перевезень, взаємного доступу на ринок відповідно до взаємних комерційних потреб Сторін з подальшим укладанням спеціальних угод в галузях автомобільного, залізничного та внутрішнього водного транспорту. А до укладання таких угод сторони не запроваджують умов взаємного доступу на ринок, які є більш обмежувальними на дату набрання чинності Угоди.

На сьогодні в Україні немає спеціальних угод у сфері автомобільних перевезень та з певною періодичністю умови взаємного доступу до ринку погіршуються (прим.: ситуація з Польщею). Результат – зменшення можливостей нарощування торгівлі з країнами ЄС.

В ході зустрічі було розглянуто наступні варіанти:

  • порушити питання укладання спеціальної угоди з ЄС щодо транзитних автоперевезень;
  • наполягати на відмові використання квотного принципу обміну дозволами;
  • поставити в залежність кількість дозволів, що потребуються для міжнародних автоперевезень, від обсягів нарощування торгівлі;
  • створити прецедент підписання угоди на принципах лібералізації автоперевезень з країною, з якою в нас немає суперечок, а вже потім вирішувати проблемні питання з іншими країнами.

16.09.20 фото 3

16.09.20. фото 2